Декомунізації в нашому суспільстві потребують не тільки пам’ятники, а й уявлення про відносини між людьми, природу взаємин та кохання – природу доброї волі, свободи вибору, самовизначення і різноманіття.

Розробляючи цей курс, ми поєднали ключові правила класичної журналістики, такі як баланс думок, правдивість, неупередженість та достовірність, з базовою для європейських країн концепцією прав людини.

Важко бути неупередженим, якщо зростаєш у середовищі, наповненому словами-кліше, словами-лайками та стереотипами – для темношкірих, для мам, для людей з інвалідністю, для етнічних спільнот або – як у нашому випадку – для геїв, лесбійок, бісексуалів і бісексуалок та трансгендерних людей.

Як професійному журналісту працювати з розпалюванням ворожнечі щодо певної меншості? Що таке ксенофобія і чому працівники ЗМІ мають бути надзвичайно чутливими до її проявів. Як розказувати про ЛГБТ, щоб не ділити українців на “своїх” та “чужих”?

Цей курс для журналістів, правозахисників та для всіх, хто працює зі ЗМІ, цікавиться тематикою ЛГБТ, зацікавлений у формуванні толерантності в суспільстві.

Брошуру з лекціями курсу можна завантажити у форматі PDF українською мовою або на русском языке.
Також курс можна безкоштовно пройти онлайн на навчальній платформі Prometheus.

Курс створено на замовлення громадської організації “Інсайт” при підтримці Article 19, Великобританія.

Авторки курсу: Таїсія Герасимова, Інна Ірискіна, Михайлина Скорик.

Рекомендуем: