tgeu_tmm_2015

Проект “Моніторинг транс-убивств” (Trans Murder Monitoring, TMM) організації “Трансгендерна Європа” випустив оновлені дані до Міжнародного дня протидії гомофобії, трансфобії і біфобії (IDAHOT) 2015 року, щоб допомогти активістам всього світу в підвищенні інформованості суспільства про насильство на ґрунті ненависті щодо трансгендерних та гендерно-варіативних людей.

Оновлення TMM повідомляє про 1731 зафіксований випадок вбивств трансгендерних та гендерно-варіативних людей з 1 січня 2008 по 31 грудня 2014 року.

Хоча фактичні обставини вбивств часто залишаються невідомими через відсутність розслідувань і звітів, багато документованих випадків супроводжувалися крайнім ступенем агресії, в тому числі тортурами і нанесенням каліцтв. Багато випадків не були розслідувані владою належним чином і ледве отримали хоч якусь громадську увагу. Найбільшу абсолютну кількість було виявлено в країнах, де є сильний рух трансгендерних та гендерно-варіативних людей, і/або ЛГБТ-організації проводять професійний моніторинг. Ця кореляція вказує на існування невідомого числа недокументованих випадків.

Оновлення ТММ IDAHOT 2015 повідомляє про вбивства трансгендерних та гендерно-варіативних людей у період з січня 2008 по грудень 2014 року в усіх регіонах світу: 1356 вбивств у 23 країнах Центральної і Південної Америки, 155 вбивств у 16 країнах Азії, 112 вбивств у Північній Америці, 94 вбивства в 14 європейських країнах, про 9 вбивств було повідомлено в 4 африканських країнах, та 5 вбивств у 4 країнах Океанії.

У той час як Бразилія (689), Мексика (194) і США (108) мають найвищі абсолютні показники, на які припадає 57% усіх зафіксованих випадків в усьому світі протягом останніх семи років, відносні показники дають ще більш тривожні результати для деяких країн з меншою кількістю населення. Наприклад, Гондурас має показник у 9,32 зафіксованих вбивств трансгендерів на мільйон жителів, Домініканська Республіка – 3.27 і Уругвай – 2,94, у той час як для Бразилії показник дорівнює 3,44, для Мексики він становить 1,59 і для США – 0.34.

“Наш аналіз показує тривожний результат значного збільшення кількості повідомлень про вбивства транс-дітей і молодих транс-людей в останні роки”, – пояснює старший науковий співробітник “Трансгендерної Європи” Карстен Бальцер. – “За останні сім років було повідомлено про вбивство 131 трансгендерної та гендерно-варіативної особи віком до 20 років, що становить 12% від усіх зафіксованих вбивств, де вік був відомий. Сорок вісім з цієї 131 жертви були у віці до 18 років. Надзвичайно тривожною тенденцією є те, що в останні два роки було повідомлено про вбивство п’яти транс-людей у віці до 14“.

Серед 10 убитих неповнолітніх у 2014 році були 8-річна транс-дівчинка, яку було забито до смерті 18 лютого 2014 року в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, її батьком, який хотів навчити її вести себе як чоловік, і 14-річна Ванесса, яка – після отримання смертельних погроз – утекла в будинок бабусі в Анжеліці, Бразилія, де вона була знайдена задушеною 10-го березня 2014 року. Найбільша група убитих трансгендерних та гендерно-варіативних людей, чий вік є відомим, припадає на проміжок між 20 і 29 років, і її частка становить 44% від загальної кількості. Це означає, що більше половини всіх документованих жертв відомого віку, тобто 56%, були у віці до 30 років, коли їх було вбито.

Крім того аналіз даних ТММ показує, що 65% всіх убитих трансгендерних та гендерно-варіативних людей, чиї професії були відомі, були секс-працівницями та працівниками. Із документованих жертв, для яких відома причина смерті, 44% були розстріляні, 23% були зарізані і 13% були забиті до смерті. Із тих жертв, для яких відомо місце смерті, 38% були вбиті на вулиці і 24% були вбиті в своїх будинках.

Для перегляду та поширення інфографіки, що підсумовує отримані дані, можна перейти за посиланням.
Більш детальну інформацію та аналіз, у тому числі карти і таблиці, можна знайти на веб-сайті TvT.

Джерело: TGEU
Переклад з англійської: Інна Ірискіна

Рекомендуем: