20 листопада – День пам’яті трансгендерних людей, який є приводом згадати тих, хто постраждали та загинули через трансфобне насильство. Цей день було започатковано після жорстокого вбивства у 1998 трансгендерної афроамериканки Ріти Хестер, поступово ж його стали відзначати у багатьох країнах світу.

У 2016 році Київ також приєднався до міст, де 20 листопада пройшли заходи, присвячені Дню пам’яті трансгендерів. Громадська організація “Інсайт” провела акцію, у якій взяли участь трансгендерні люди та їх близькі, а також ті, хто прийшли виявити свою солідарність. Акція відбулася біля Арки дружби народів під щільною охороною поліції.

Учасниці та учасники акції розгорнули великий банер із закликом “Ні трансфобному насильству!”, а також тримали портрети тих, хто загинули через таке насильство протягом останнього року. Були запалені лампадки, з яких виклали трансгендерний символ, та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

За даними організації TGEU, протягом останнього року було повідомлено про 295 випадків вбивств трансгендерних людей. Це дещо більше ніж у попередньому році і таким чином свідчить про те, що трансфобія, нажаль, залишається поширеним явищем у світі. Навіть країни, де права людини для трансгендерів значною мірою захищені державою, не вільні від неї. Найбільше під загрозою опиняються ті транс-люди, які належать також до інших меншин – транс-жінки, небілі, бідні тощо.

В Україні статистики щодо вбивств та самогубств немає, проте це аж ніяк не свідчить про низький рівень трансфобії у нашому суспільстві. Через закритість багатьох трансгендерів подібні випадки часто не стають відомими, держава ж не проявляє інтересу до цієї проблеми. У той же час, майже усі, хто так чи інакше виявляли свою трансгендерність або гендерну неконформність, свідчать про випадки насильства, які їм через це довелося пережити.

Фото: Нікіта Карімов
Відео: hromadske.ua

 

Рекомендуем: