20 листопада – Міжнародний день пам’яті трансгендерних людей. Кожного року по всьому світу у цей день згадують тих, хто були вбиті через трансфобію, тобто страх, неприйняття, ворожість та ненависть до транс-людей.

В Україні даних про такі вбивства немає. Проте навряд чи це привід радіти. По-перше, сильна закритість трансгендерних людей у нашому суспільстві означає, що подібні випадки можуть просто не ставати відомими. По-друге, вбивства — це тільки верхівка піраміди насилля, породженого трансфобією, і якщо поглянути на нижчі рівні, нічого хорошого ми не побачимо.

Там є фізичне насильство, яке в Україні протягом останнього року почастішало з боку ультраправих угрупувань. Злочинці почуваються безкарними, бо держава не вживає для того належних заходів, оскільки у ній панує інституційна трансфобія. Це і небажання поліції розслідувати злочини на ґрунті ненависті, і відсутність та неготовність впроваджувати важливу для того законодавчу базу. А також і гальмування змін, що мали б полегшити життя транс-людям.

Все це тримається на великому фундаменті трансфобії у найрізноманітніших її проявах: коли транс-людям відмовляють у прийомі на роботу, в оренді житла, у медичному обслуговуванні тощо. А як не відмовляють, то ставляться зневажливо, ображаючи та називаючи неправильним іменем не в тому роді.

Про все це не можна мовчати, і ми не будемо мовчати. Бо тільки говорячи про проблему трансфобії та протидіючи їй, можна змінити ситуацію.

У нашому проекті кілька людей виявили готовність відкрито та гучно сказати про прояви трансфобії, з якими стикалися. Ці люди мають різний життєвий досвід, різні ідентичності, та всіх їх поєднує впевненість у тому, що трансфобію має бути зупинено.

Локі Джей Loki J
Локі Джей: “Лікарі відмовляли мені у наданні медичної допомоги, тому що я – небінарна персона”

Деміон Demion
Деміон: “Якщо вірити моїм документам – мене не існує”

Анастасія-Єва Anastasia Eva
Анастасія-Єва: “Лікарі знущаються з мене, порушуючи медичну таємницю”

Інна Inna
Інна: “Мене побили та пограбували на зупинці через те, що я – трансгендерна жінка”

Текст: Інна Ірискіна
Ідея, фото, дизайн: Нікіта Карімов
Переклад, дизайн: Уляна Мовчан

Рекомендуем: