12227646

Після того, як 10 листопада голосування за антидискримінаційну поправку до Трудового кодексу України було знову провалено депутатами Верховної Ради, стало відомо, що вони планують повернутися до розгляду цього питання та інших законів, необхідних для візової лібералізації, у четвер 12 листопада. Тому організаторами першої частини акції було вирішено продовжити її, цього разу під гаслом “Тисни!” Воно символізувало, що з одного боку треба тиснути на депутатів, з іншого – вони мають тиснути на кнопки для голосування, а ще на всіх нас тисне час, який спливає. ЛГБТК-спільнота включно з ГО “Інсайт” знову взяла активну участь в акції, демонструючи плакати і символіку, закликаючи депутатів працювати та спілкуючись зі ЗМІ.

Після кількох невдалих спроб голосування депутати взяли перерву, і по її закінченню нарешті змогли знайти 234 голоси для того, щоб прийняти поправку, яка забороняє дискримінацію у сфері праці, серед іншого, за сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю. Радість від цієї перемоги була дещо затьмарена висловлюваннями спікера Володимира Гройсмана, які він використав у якості аргументів, що мали переконати депутатів проголосувати “за”: він зазначив, що поправка стосується тільки трудових відносин, а далі розвинув думку наступним чином: “Ми виступаємо з вами за сімейні цінності і ні в якому разі, – я чую якісь фейки, які говорять про те, що в Україні можуть бути хоч якісь одностатеві шлюби. Не дай Бог, щоб це відбулось, і ми ніколи це не будемо підтримувати”. Такі упередження свідчать про те, що у боротьбі з гомофобією в нашій країні треба пройти ще довгий шлях, проте сьогоднішнє досягнення в будь-якому випадку є значною віхою на цьому шляху і історичною подією для України.

12195963

Нагадаємо текст поправки: «Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання».

Слід зазначити, що поправку було внесено до діючого “старого” Трудового кодексу, у той час як проект нового було нещодавно прийнято у першому читанні без неї. Активісти зауважують, що цей проект є значно гіршим ніж діючий, і остаточного прийняття його не можна допустити. У будь-якому разі, коли той чи інший проект буде розглядатися, необхідно приділити окрему увагу, щоб антидискримінаційну норму було перенесено до нього.

Рекомендуем: