DSC_0037

21 листопада біля Міністерства охорони здоров’я було проведено акцію, присвячену Міжнародному дню пам’яті трансгендерних людей, що був напередодні. Акцію було організовано громадською організацією “Інсайт”.

У день 20 листопада в усьому світі згадують людей, які стали жертвами трансфобії. Зокрема, за даними проекту Trans Murder Monitoring у цьому році було вбито як мінімум 271 трансгендерну людину. України серед цієї статистики немає, але це свідчить не про дійсну відсутність подібних випадків у нашій країні, а про закритість транс-людей, їх фактичну невидимість для суспільства. І хоча останнім часом в інформаційному просторі частіше згадують ЛГБТ, але, як правило, мають на увазі лише сексуальну орієнтацію, але не гендерну ідентичність. Навіть самі ЛГБТ-організації та активісти часто використовують літеру “Т” у цій абревіатурі лише номінально.

Співробітники Міністерства охорони здоров’я України, від яких на сьогоднішній день залежить не тільки здоров’я, але і юридичне визнання гендерного статусу транс-людей, теж не схильні до них прислухатися. Зокрема, МОЗ було єдиною установою, яка проігнорувала запрошення на Міжнародну конференцію з питань трансгендерності, яка відбулася у Києві 22-24 жовтня. Також підпорядкована йому Комісія зі зміни/корекції статі, замість того щоб допомагати трансгендерним людям, постійно створює перешкоди навіть всупереч судовим рішенням. Цим посадовцям досі притаманний радянський бюрократичний спосіб мислення – папірці для них важливіші за людей та їх права.

DSC_0088

Тож активісти з “Інсайту” та інші прийшли на площу перед Маріїнським палацом поруч із МОЗ, щоб нагадати про існування трансгендерів та їх проблеми в Україні. Хоча негода створила не дуже сприятливі умови, акцію було вирішено проводити у будь-якому разі. Було запалено свічки та поставлено біля входу до МОЗ у формі літери “Т”. Активісти тримали плакат з написом “Невже ми маємо померти, щоб нас згадали?”, а також інші з гаслами “Стоп трансфобія!”, “Права трансгендерного человека = права человека”, “Identity is not a disorder”. На завершення акції головний плакат разом із свічками було залишено як нагадування для МОЗ, а також перехреслений “Наказ №60”, що є закликом до якнайшвидшого скасування цього документу з численними дискримінаційними положеннями, який на сьогоднішній день регламентує “зміну/корекцію статевої належності” в Україні, та його заміни на сучасну гуманну процедуру визнання гендерної ідентичності.

Сподіваємося, що наші заклики будуть почуті. Якщо ж ні, то ми ще не раз будемо нагадувати про себе різними доступними в межах громадського активізму засобами.

Фото: Вікторія Йоффе

DSC_0104

DSC_0059

DSC_0051

Рекомендуем: